Wynajem monitoringu, czyli kup sobie bezpieczeństwo na krótki okres

Data wpisu: 03.07.2017
Zdjęcie główne #131 - Wynajem monitoringu, czyli kup sobie bezpieczeństwo na krótki okres

Rynek instalacyjny musi dostosowywać się do oczekiwań klientów, czasami dość nietypowych. Jednym z efektów jest pojawienie się oferty wynajmu systemów monitoringu. Do kogo jest ona adresowana? Przede wszystkim do osób, które nie czują potrzeby posiadania monitoringu na stałe, ale chcą okresowo zapewnić swojemu dobytkowi wysoki poziom bezpieczeństwa. Głównym odbiorcą tej usługi są klienci indywidualni. Czy wynajem monitoringu się opłaca? Z jakimi kosztami się to wiąże?

Dom strzeżony w okresie wakacji

Wyraźny wzrost zainteresowania usługą wynajmu systemu monitoringu obserwujemy przed okresem wakacyjnym. Wówczas zaczynają się do nas zgłaszać klienci, których interesuje czasowe zabezpieczenie nieruchomości przed włamywaczami. Właściciele chcą mieć pewność, że przez 2-3 tygodnie ich dom będzie pod czujnym okiem kamery. Gdyby doszło do włamania, policja będzie mieć ułatwione zadanie w ustaleniu sprawców. Poza tym sam monitoring działa prewencyjnie, czyli odstrasza włamywaczy-amatorów i wandali.

Czasami o możliwość wynajęcia monitoringu pytają też klienci firmowi. Może się zdarzyć, że do firmy dotarł jakiś bardzo cenny ładunek, który powinien zostać odpowiednio zabezpieczony. Firma na co dzień nie czuje potrzeby posiadania monitoringu, ale chce go mieć na kilka dni, do czasu, aż towar zostanie odebrany przez klienta.

Jak się za to zabrać?

Wiele firm instalacyjnych dysponuje gotowymi systemami monitoringu, które czasami służą do prezentacji możliwości sprzętu. Takie zestawy mogą zostać wynajęte na określony czas. Po zgłoszeniu ze strony klienta, na miejsce przyjeżdża nasz ekspert, który ocenia, jak duży system jest potrzebny (liczba kamer, klasa rejestratora, pojemność dysku). Na podstawie zebranych przez niego informacji przedstawiamy ofertę.

Monitoring zwykle wynajmuje się wraz z usługą montażu, aby mieć pewność, że system został prawidłowo skonfigurowany. Oczywiście wszystkie elementy systemu są objęte ubezpieczeniem, dlatego klient nie ponosi odpowiedzialności w sytuacji, gdyby np. doszło do uszkodzenia kamer czy rejestratora przez włamywaczy.

Ile to kosztuje? Czy się opłaca?

Cena wynajmu systemu monitoringu zależy od wielu czynników, przede wszystkim liczby kamer i ich jakości oraz klasy rejestratora. Zdecydowanie najbardziej opłaca się dłuższy wynajem, na np. 2 tygodnie lub miesiąc. Taka usługa, wraz z montażem, kosztuje od około 500 złotych za tydzień. Drogo? Jeśli weźmiemy pod uwagę spokój ducha podczas wakacji, to cena wydaje się być bardziej atrakcyjna.

Wynajem monitoringu jest także dobrą opcją dla osób, które nie są do końca przekonane, czy potrzebują takiej ochrony. Z naszego doświadczenia wynika, że gros klientów po okresie wynajmu decyduje się na odkupienie systemu, bo widzą zalety jego posiadania.

Autor wpisu: Soluma