Trzy konkretne argumenty, które powinny Cię przekonać do zainwestowania w monitoring w firmie

Data wpisu: 14.12.2018

Prowadzenie biznesu zawsze wiąże się z pewnym ryzykiem. Na plecach stale czujesz oddech konkurencji, musisz liczyć się ze zmieniającymi się preferencjami konsumentów, a do tego wszystkiego dochodzą jeszcze nierzetelni pracownicy i czynniki gospodarcze, które nie pozostają bez wpływu na stan Twojej działalności. Wspomnimy o jeszcze jednym, często bagatelizowanym ryzyku: chodzi o kradzież. Jeśli więc wciąż się wahasz i nie wiesz, czy zainwestować w monitoring w firmie, to przeczytaj nasz poradnik. Podajemy w nim trzy konkretne argumenty, które powinny rozwiać Twoje wątpliwości.

Zabezpieczenie przed kradzieżami wśród pracowników

Z opracowania firmy Euler Hermes oraz Pracodawców RP wynika, że z działaniem na szkodę przedsiębiorstwa wśród pracowników na co dzień spotyka się ponad 70% polskich firm. Chodzi nie tylko o pospolite kradzieże, ale też wykorzystywanie służbowego sprzętu do celów prywatnych, wynoszenie różnych drobiazgów z biura czy wreszcie przestępstwa gospodarcze (wykradanie tajemnic firmowych). To powinno Ci przemówić do wyobraźni. Jest mało prawdopodobne, aby Twoi pracownicy byli krystalicznie uczciwi.

Inwestując w monitoring w firmie znacząco ograniczysz ryzyko takich patologii. Pracownicy na pewno będą się bardziej pilnować wiedząc, że oko kamery może uchwycić każde ich przewinienie. Wkrótce się przekonasz, że ta inwestycja się opłaciła, bo niemal na pewno zauważysz spadek kosztów stałych związanych np. z zakupem materiałów biurowych.

Bardzo silny motywator do pracy

Prawdopodobnie masz świadomość, że ośmiogodzinny dzień pracy to zbyt duże uogólnienie, bo część Twoich pracowników na pewno nie skupia się na swoich obowiązkach przez bite 8 godzin. Mało tego: niektórzy z nich do perfekcji mogli opanować sztukę symulowania pracy, co oczywiście naraża Cię na konkretne straty.

Monitoring w firmie może służyć nie tylko do zabezpieczenia dobytku, ale także kontrolowania, czy aby na pewno pracownicy robią to, co do nich należy. Nie musisz rzecz jasna non stop siedzieć przed monitorem. Uwierz natomiast, że już sama świadomość tego, że pracownicy są obserwowani, niebagatelnie poprawi ich wydajność. Cud?

Niższa składka ubezpieczeniowa

Jako odpowiedzialny przedsiębiorca z pewnością ubezpieczasz majątek firmowy, w tym wyposażenie biura. Dobrze zatem wiesz, jak dużym obciążeniem dla budżetu może być składka ubezpieczeniowa. Wczytaj się zatem w warunki swojej polisy oraz porozmawiaj z jej wystawcą na temat tego, czy fakt objęcia majątku firmy monitoringiem nie wpłynie na obniżenie składki. Jest to więcej niż pewne, ponieważ ubezpieczyciele przy wycenianiu swojej ochrony biorą pod uwagę wszystkie zabezpieczenia zastosowane w budynku.

Nadal masz wątpliwości? W takim razie po prostu skontaktuj się z nami i poproś o ofertę dla Ciebie. To powinno Cię ostatecznie przekonać do zainwestowania w monitoring w firmie, który jest Ci naprawdę potrzebny.

Autor wpisu: Soluma IT, Łukasz Żółtowski

Wszystkie działy