Technologie zabezpieczające: doskonały sposób na zwiększenie atrakcyjności inwestycji deweloperskiej

Data wpisu: 14.08.2019

W Polsce trwa boom budowlany, który z jednej strony zapewnia coraz łatwiejszy dostęp do nowych mieszkań, a z drugiej winduje ceny nieruchomości. Wzrostu liczby realizowanych inwestycji sprawia, że nabywcy mają duży wybór i mogą przebierać w ofertach, dopasowując je do swoich potrzeb i oczekiwań. Firmy deweloperskie nie mogą już kusić tylko ceną – muszą dokładać coś „ekstra”, co będzie ważnym argumentem przy zakupie mieszkania z rynku pierwotnego. Tę funkcję bardzo dobrze spełniają technologie zabezpieczające.

Instalacja alarmowa, czyli podstawa

Trudno sobie wyobrazić, aby jakakolwiek współczesna inwestycja deweloperska nie posiadała instalacji alarmowej. To kwestia bezpieczeństwa mienia, ale przede wszystkim mieszkańców. Obecnie standardem jest, że w każdym mieszkaniu znajduje się instalacja do podłączenia własnej centrali – rzadziej zdarza się, że zapewnia to sam deweloper (właściwie dotyczy to tylko ekskluzywnych osiedli mieszkaniowych, apartamentów, penthouse’ów itp.).

Nabywcy mieszkań zwracają baczną uwagę na to, czy dane osiedle zapewni im wystarczający poziom bezpieczeństwa. Składa się na to również możliwość zainstalowania alarmu w mieszkaniu. Instalacja przewodowa jest zdecydowanie pewniejsza i mniej awaryjna niż bezprzewodowa, stąd radzimy, aby wykonawcy nowych osiedli mieszkaniowych na tym nie oszczędzały i „dokładali” okablowanie instalacji alarmowej do standardu deweloperskiego.

Monitoring wizyjny na terenie osiedla

Coraz częściej spotykane rozwiązanie, które bez wątpienia stanowi ważny argument przemawiający za zakupem mieszkania w konkretnej inwestycji. Rośnie liczba nabywców, którzy chcą mieszkać na zamkniętych, monitorowanych i strzeżonych osiedlach. System monitoringu wizyjnego jest bardzo dużym atutem inwestycji mieszkaniowej, praktycznie gwarantującym wzrost zainteresowania po stronie nabywców. Montaż takiego systemu nie jest przesadnie drogi, a przynosi wiele korzyści:

  • Wzrost atrakcyjności osiedla
  • Możliwość uzyskania wyższych cen sprzedaży mieszkań
  • Monitoring zmniejsza ryzyko aktów wandalizmu i niszczenia infrastruktury osiedla przez samych mieszkańców

Wideodomofon, jako element podwyższonego standardu deweloperskiego

Bardzo ciekawe i chętnie wykorzystywane przez deweloperów rozwiązanie. Montaż wideodomofonu w każdym mieszkaniu bez wątpienia zwiększa atrakcyjność nieruchomości, ponieważ ten element ma bezpośredni wpływ na poczucie bezpieczeństwa i komfortu. Mieszkańcy mogą sprawdzić, kto próbuje się dostać na teren osiedla i w razie wątpliwości czy obaw np. zaalarmować ochronę lub policję. Deweloper ponosi stosunkowo niewysoki koszt, a jednocześnie zyskuje ważny argument, który będzie mieć wpływ na decyzje potencjalnych nabywców nieruchomości.

Autor wpisu: Soluma IT, Łukasz Żółtowski

Wszystkie działy