Dlaczego monitoring to najlepsze zabezpieczenie Twojego domu? 5 argumentów

Data wpisu: 16.05.2017

Włamanie do domu to jedno z najbardziej traumatycznych przeżyć. Nie dość, że złodzieje pozbawili właścicieli części dobytku, to jeszcze grzebali w ich rzeczach, oglądali ich pamiątki rodzinne, a co najgorsze – mogą kiedyś wrócić. Polacy mają coraz większą świadomość rosnącego zagrożenia tego typu przestępczością, dlatego szukają możliwie najskuteczniejszych narzędzi chroniących ich dobytek przed włamywaczami. Dlaczego najlepszym wyborem jest akurat monitoring? Podajemy 5 twardych argumentów.

  1. Włamywacze omijają monitorowane domy – oczywiście nie wszyscy, bo profesjonaliści radzą sobie nawet z takim zabezpieczeniem, jednak w ich przypadku nic tak naprawdę nie okazuje się do końca skuteczne. Większość włamań do domów prywatnych to natomiast sprawka pospolitych włamywaczy, którzy widząc ostrzeżenie o monitoringu (jest obowiązkowe) z reguły rezygnują ze swoich zamiarów.
  2. Nagranie z monitoringu jest dowodem w sprawie – nawet jeśli dojdzie do włamania, a policji uda się namierzyć sprawców, to nagranie z monitoringu domowego bardzo pomoże w skazaniu włamywaczy, co z kolei uchroni innych właścicieli przed podobnymi przypadkami. Poza tym włamywaczom będzie można udowodnić ten konkretny skok i odzyskać przedmioty będące w ich posiadaniu.
  3. Nagranie pomaga ustalić personalia włamywaczy – to zawsze najtrudniejsza część śledztwa i nic dziwnego, że wiele przypadków włamań nigdy nie zostaje rozwikłanych. Dobrej jakości nagranie, np. z monitoringu IP, pozwala niemal zajrzeć włamywaczowi w oczy i dostrzec różne szczegóły, jak tatuaże czy rozmiar buta. To może stanowić bezcenny trop dla policji.
  4. Monitoring daje możliwość podglądania tego, co się dzieje w domu – mowa o monitoringu IP, który można skomunikować ze smartfonem czy tabletem właściciela domu, dzięki czemu będzie on mógł stale sprawdzać, czy z budynkiem wszystko jest w porządku, czy nie doszło do włamania lub jakiejś awarii. Jest to także bardzo pomocne w przypadku zostawiania zwierząt domowych bez opieki.
  5. Monitoring chroni nie tylko wnętrze domu – ale także teren posesji. Wbrew pozorom kradzieże ogrodowe zdarzają się bardzo często i również są dokuczliwe dla właścicieli. W końcu nie po to dba się o rośliny, aby później rano zobaczyć tylko dziurę w ziemi. Monitoring stanowi także skuteczną ochronę ogrodowej altanki czy mebli.

Wniosek jest więc oczywisty. Chcąc realnie zminimalizować ryzyko kosztownego w skutkach włamania, warto zainwestować w profesjonalny system monitoringu. To naprawdę nie jest takie drogie, a bezpieczeństwo dobytku i domowników jest przecież bezcenne.

Autor wpisu: Soluma IT, Łukasz Żółtowski

Wszystkie działy